Apie mus

Viešoji įstaiga „Atsigręžk į vaikus“ yra nevyriausybinė organizacija, įkurta 1996 m. Vilniuje.

Bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Atsigręžk į vaikus“ vienu metu gyvena vidutiniškai apie 60 vaikų nuo 3 iki 19 metų amžiaus. Šiuo metu vaikai gyvena šeimynų principu po 5-8 vaikus vienoje šeimynoje. Iš viso jau esame įsteigę 10 šeimynų Vilniaus mieste.

Mes teikiame ne tik socialinės globos paslaugas Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono tėvų globos netekusiems vaikams, bet ir dienos užimtumo paslaugas rizikos grupės vaikams ir jų šeimoms. Pagrindinis mūsų organizacijos tikslas – suteikti prieglobstį vaikams, netekusiems tėvų globos, rūpintis šių vaikų adaptacija visuomenėje, o esant galimybei grąžinti juos į biologinę šeimą. Siekiame užauginti atsakingus, savimi pasitikinčius jaunuolius, kurie taptų pilnaverčiais visuomenės nariais. Padedame jiems savarankiško gyvenimo pradžioje ir skatiname įsitraukti į visuomeninę veiklą.

Pagrindinė “Atsigręžk į vaikus” misija – teikti socialinės globos paslaugas ir psichosocialinę pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams bei teikti dienos užimtumo paslaugas socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, skleisti patirtį, sukauptą vaikų socialinės globos srityje, kelti socialinių darbuotojų kvalifikaciją.

“Atsigręžk į vaikus” vizija – sukurti daugiafunkcinį modernų centrą, teikti aukštos kokybės socialinės globos paslaugas vaikams ir jaunuoliams, ugdyti pozityvios tėvystės įgūdžius šeimoje, teikti metodinę pagalbą socialinių paslaugų įstaigoms.

2010 metais “Atsigręžk į vaikus” įkūrė filialą Čižiūnų laikinosios globos centrą, Čižiūnų kaime, Aukštadvario sen., Trakų rajone. “Atsigręžk į vaikus” taip  pat teikia vaikų dienos centro paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams, gyvenantiems Vilniuje, Naujininkų mikrorajone, o nuo 2015 metų teikia vaikų dienos centro paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams, gyvenantiems Čižiūnų kaime, Aukštadvario seniūnijoje.

2011 metais „Atsigręžk į vaikus“ įkūrė metodinį centrą, kuriame organizuoja mokymus, seminarus ir konferencijas vaikams, gyvenantiems vaikų globos institucijose ir darbuotojams, dirbantiems su tėvų globos netekusiais vaikais, taip pat rengia metodinius leidinius vaikams ir darbuotojams apie globojamų vaikų rengimą savarankiškam gyvenimui, pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymą, rengimąsi šeimai.

Vienas pagrindinių „Atsigręžk į vaikus“ tikslų – padėti vaikams pasiruošti visaverčiam savarankiškam gyvenimui visuomenėje bei palaikyti juos po išėjimo. Šiam tikslui esame įkūrę palydimosios globos šeimyną, kurioje gyvena jau pilnametystės sulaukę vaikai. Jaunimo namai tampa pirma saugia savarankiškumą skatinančia aplinka, kurioje jaunuolis turi galimybę saugiai žengti pirmuosius žingsnius suaugusiojo gyvenimo link. Savo jaunuoliams padedame tinkamai pasirinkti ugdymo įstaigą, susirasti pirmąjį darbą, išsinuomoti atskirą būstą, ugdome jų socialinius bei darbinius įgūdžius.